Dove Cameron ja Damiano David kihloihin – uutinen vahvistettiin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Amerikkalainen näyttelijä ja laulaja Dove Cameron on mennyt kihloihin Måneskinin laulajana tunnetuksi tulleen muusikon Damiano Davidin kanssa. Pariskunta kertoi uutisen Instagramissa.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Dove Cameron tunnetaan parhaiten hänen useista rooleistaan Disney-elokuvissa, joista tuoreimpana julkaistiin vuonna 2017 elokuvateattereihin ilmestynyt Descendants 2. Dove Cameron julkaisi viime vuonna myös musiikkia. Naiselta ilmestyi Alchemical: Volume 1 -niminen albumi.

Dove Cameron ja laulaja Damiano David ovat seurustelleet kaksi vuotta. Jo viime vuonna huhuttiin, että kaksikko olisi mennyt kihloihin, koska Cameronin sormessa nähtiin upea timanttisormus. Asialle ei kuitenkaan saatu vahvistusta.

Nyt Dove Cameron on julkaissut kolme kuvaa, joissa nähdään rakastunut pariskunta lähekkäin. Huomio kiinnittyy Cameronin vasemman käden nimettömään, josta julkaistiin myös kaksi lähikuvaa.

Lähikuvissa nähdään upea timanttisormus Cameronin sormessa. ”Minun suosikkiasiani siinä, että olen elossa. Hyvää uuttavuotta”, Dove Cameron kirjoitti kuvasarjansa yhteydessä. Kuviin alkoi tulvimaan kommentteja ystäviltä ja faneilta, jotka onnittelivat tuoretta kihlaparia.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.