Uhrilampaat-talo myytiin viimein – muuttuu pelottavaksi majataloksi

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Pennsylvaniassa sijaitseva talo on tullut monille tutuksi Uhrilampaat-elokuvasta Buffalo Bill -sarjamurhaajan talona. Se oli myynnissä pitkään, kunnes New Yorkin teatterin taiteellinen johtaja Chris Rowan osti sen itselleen tammikuussa 290.000 dollarin kauppahintaan. Mies aikoo muuttaa talon majoituskäyttöön.

Hän suunnittelee taloon bed & breakfast -tyylisen pitokartanon perustamista. Talossa on alkuperäiset pintamateriaalit, jotka nähdään myös Uhrilampaat-elokuvassa. Rowan joutunee kuitenkin nykyaikaistamaan rakennusta, mikäli haluaa ihmisten majoittuvan sinne.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Omistaja aikoo myös rakentaa talon kellariin Buffalo Billin kidutuskammion, joka nähtiin Uhrilampaat-elokuvassa. Sellaista tilaa ei ole oikeasti talossa – vielä. Talon hintaa jouduttiin aiemmin laskemaan, koska sille ei löytynyt tarpeeksi kiinnostuneita ostajia, New York Post uutisoi.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.