Idol-tuomari Abdul oli saada kenkää

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

American Idol -ohjelman kulisseissa kuohuu edelleen. Kohun keskipisteessä ollut ex-poptähti Paula Abdul oli nimittäin taannoin hyvin lähellä potkuja. Tuottajat olivat antaa Abdulille lähtöpassit, kun työryhmän sisäiset jännitteet kohosivat Paulan käytöksen takia.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Uudeksi tuomariksi olisi tuolloin valittu Britney Spears tai Jessica Simpson.

– Paula oli erittäin hankala. Hän valitti koko ajan ja saapui myöhässä tapaamisiin. Tuottajat pitivät kovasti Jessicasta ja jotkut myös Britneystä, lähde kertoi Hollywood Accessille.

Ohjelman aiheuttama paine ajoi Abdulin lopulta hoitoon ja tuolloin uutisoitiin hänen kärsivän uupumuksesta. Kumpikaan tilalle kaavailluista poppareista ei kuitenkaan edes tavannut tuottajia, jotka antoivat Paula Abdulille vielä yhden mahdollisuuden.

Abdulin tiedottaja kiisti tiedot ja kertoi, että kaikki on sujunut hyvin kuvauksissa ja ryhmä rakastaa Paulaa.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.