Tänään Helsingissä esiintyvän Guns’n’Roses -yhtyeen keulahahmo Axl Rose käväisi äskettäin viettämässä iltaa Lontoon Sohossa sijaitsevassa Kabaret’s Prophecy -yökerhossa.
Vain puolitoista tuntia kestäneen vierailun aikana rocktähti pani niin sanotusti sileäksi peräti 5.000 euroa pelkkiin juomiin. Ostoslistalla oli pullokaupalla arvokasta Krug -shampanjaa.
– Axl osti 650 euron pulloja kuin viimeistä päivää, silminnäkijä kertoi Daily Mirror -lehdelle.
Antelias rocktähti tarjosi auliisti juomia myös kauniille naispuolisille asiakkaille. Parhaillaan Helsingissä esiintyvä yhtye suuntaa mitä luultavimmin Suomen keikkansa jälkeen tutustumaan pääkaupunkimme yöelämään.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.