Helsingin vampyyreille tarjottiin verimakkaraa. Katso video!

Suomalainen menestysyhtye The 69 Eyes tunnetaan myös lempinimellä Helsingin vampyyrit. Teeman mukaisesti yhtyeen jäsenet pitävät myös verimakkarasta, eli tutummin mustamakkarasta.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Yhtye toivoi eräässä lehtiartikkelissa, että he saisivat Tammerfestin backstagelle myös mustamakkaraa, ja kolme mustamakkaran myyjätärtä halusikin tarjota yhtyeelle viisi kiloa aitoa tamperelaista perinneruokaa. Eväshetki järjestettiin Suomen suurimman kaupunkifestivaalin tiimellyksessä ja Staran videopodcast-kuvausryhmä oli luonnollisesti mukana.

Jyrki 69 kertoi samalla haastattelussa yhtyeen kuulumisia amerikanmaalta ja lähitulevaisuuden suunnitelmia. Katso kyseinen videopodcast tästä!

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.