Simpsonit saivat kymmenennen Emmynsä

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Maailman suosituin piirrossarja Simpsonit on tehnyt historiaa myös palkintorintamalla. Sarja palkittiin nimittäin lauantaina jo kymmenennen kerran parhaana piirrossarjana.

Simpsonit-sarjaa on esitetty Fox-kanavalla jo 19 tuotantokauden ajan, mikä tekee siitä samalla pisimpään yhtäjaksoisesti pyörineen piirrossarjan. Sarjan lisäksi nyt palkittiin myös muiden muassa Sarah Silvermanin ja Matt Damonin taannoinen I’m F***ing Matt Damon -musiikkiesitys.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Viikonloppuna järjestetty Creative Arts Emmy Awards -tapahtuma toimii samalla esimakuna varsinaiselle Emmy-gaalalle, joka järjestetään 21. syyskuuta.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.