Big Brother -taloon hyökättiin – asukkaat evakkoon

Big Brother Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Parhaillaan Espoon Kivenlahdessa käynnissä oleva Big Brother -ohjelma koki tänään epämielyttävän yllätyksen, kun BB-taloon hyökättiin ulkopuolelta ja asukkaat jouduttiin evakuoimaan pihamaalta sisätiloihin.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Kesken asukkaiden illanvieton talon pihamaalle alkoi lennellä korkean aidan ulkopuolelta omenoita. Tuotantotiimi huomasi hyökkäyksen ja komensi asukkaat välittömästi sisään. Samalla terassin eteen laskettiin myös turvaseinä.

Ilta-Sanomien mukaan erityisesti BB-Dana järkyttyi yllättävästä hyökkäyksestä ja hän purskahti sisään päästyään itkuun. BB-Jelena joutui tyynnyttelemään tilannetta kovasti säikähtänyttä asukasta. Muut asukkaat ottivat välikohtauksen rauhallisemmin.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Big Brother -osioistamme.