Dome Karukosken uutuuselokuvan Napapiirin sankarit on nähnyt jo 125.000 katsojaa. Toisena viikonloppunaan elokuva kipusi katsojaluvuissa lähelle ensi-iltaviikonlopun ennätyslukuja. Napapiirin sankareiden avausviikonlopun tulos oli vuoden 2010 paras kotimaisen elokuvan avaustulos.
Dome Karukosken neljäs elokuva kertoo Jannesta (Jussi Vatanen), jolta ei onnistu oikein mikään. Kun avovaimo Inari (Pamela Tola) lähettää miehen ostamaan halpaa digiboksia, nekin rahat tulee juotua Kapun (Jasper Pääkkönen) ja Räihäsen (Timo Lavikainen) kanssa. Inarin mitta tulee täyteen, ja hän uhkaa muuttaa siltä seisomalta etelään.
Janne säikähtää ja lupaa hankkia Inarille aamuun mennessä digiboksin. Seikkailukomedian pääosissa nähdään Jussi Vatanen, Jasper Pääkkönen, Timo Lavikainen ja Pamela Tola. Herkullisissa sivurooleissa esiintyvät Kari Ketonen ja Miia Nuutila.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.