BB: Mystisiä tassunjälkiä pihalla – Noora purskahti itkuun

Big Brother -talossa järjestettiin hetki sitten avoimet nimeämiset, kun asukkaat joutuivat nimeämään toisensa tehtäväalueella toisten asukkaiden kuullen. Tiukasta paikasta selvittiin ilmeisesti hyvin, sillä asukkaat palasivat salahuoneesta hyväntuulisina.

------

Nimeämisten aikana talon pihamaalle oli kuitenkin päästetty uusi karvainen asukas, kun aikaisemmilta tuotantokausilta tuttu koira BB-Paavo vinkui siellä kylmissään ja odotti seuraa. Asukkaiden palattua äänentoistosta alkoi soida Abban hitti Winner Takes It All. Samalla BB-Petri arveli, että pian he pääsevät pihalle.

Näin tapahtuikin, ja verhojen noustessa asukkaiden yllätys oli melkoinen, sillä pihalta löytyi enää tassunjälkiä ja puruluu. BB-Elisabet totesi heti, että pihalla oli ollut koira. Koiraa ei kuitenkaan enää pihalta löytynyt etsinnöistä huolimatta. BB-Noora purskahti välittömästi itkuun, sillä hän kaipasi kovasti omia koiriaan. Elisabet lohdutti koti-ikävästä kärsivää Nooraa, joka yritti itkultaan tehdä asukkaille ruokaa.