Rocktähti Bob Geldofin tytär Peaches Geldof tuli julkisuuteen realitysarjansa myötä vuonna 2005. Sittemmin kaunotar onkin viihtynyt seurapiireissä ja julkkisjuhlissa. Tähti toimi taannoin Ultimo-alusvaatemerkin mallina, mutta sai potkut alastonkuviensa päädyttyä julkisuuteen.
Peaches Geldof on joutunut viime aikoina useasti tekemisiin poliisin kanssa myymälävarkauksista. Nyt esikoistaan odottava Peaches kertoi elävänsä pierupilvessä. 22-vuotiaan neitokaisen koiranpentu nimittäin piereskelee jatkuvasti. Seurapiirijulkkiksen mukaan hänen kolmen kuukauden ikäinen Parper-koiransa täyttää suolistokaasuillaan Peachesin huoneen yhdeksi pierupilveksi.
– Parper on kolmen kuukauden ikäinen ja hän rakastaa ruokaa. Hänellä on kuitenkin eräs ongelma, sillä huoneeni on kuin pierupilvi Parperin takia! Peaches kirjoitti Twitter-blogissaan.
Peaches on kihloissa rokkari Tom Cohenin kanssa. Peachesin lasketun ajan tiedetään olevan huhtikuussa. Pariskunta on myös paljastanut ensimmäisen yhteisen lapsensa olevan poika. Neitokainen on kertonut ostaneensa esikoiselleen jo kasapäin vauvan vaatteita.
Peaches Geldofin äiti on edesmennyt brittiläinen televisiojuontaja Paula Yates. Hänellä on kaksi siskoa Fifi ja Pixie sekä siskopuoli Tiger. Tähti on esiintynyt muun muuassa Peaches Geldof: Teenage Mind -realitysarjassa sekä sen jatko-osassa Peaches Geldof: Teen America. Rokkarin tytär oli naimisissa vuoden ajan muusikko Max Drummeyn kanssa. Avioliiton huhuttiin olevan pelkkä julkisuustemppu, mutta entinen pari muun muuassa tatuoi toistensa nimet käsiinsä.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.