Playboy-kaunotar Carmen Electra nousi 90-luvulla kuuluisuuteen huippusuositun Baywatch-televisiosarjan kautta. Hän on saavuttanut lähivuosina huomiota myös julkkissuhteidensa kautta. Taannoin neitokainen deittaili viihdemoguli Simon Cowellia.
Nyt 41-vuotias Carmen on ikuistettu bikiniotoksissa Havaijilla, Mauin saarella. Neitokainen näytti tyrmäävän seksikkäältä mustassa Impromptu-bikiniasussa. Electran pyllistelevät poseeraukset tuovat mieleen naisen männävuosien Baywatch-roolin. Kuvaukset ovat kuin pieni aikamatka.
Amerikkalainen Carmen Electra, oikealta nimeltään Tara Leigh Patrick, on monitoiminainen. Neitokainen on poseerannut Playboy-lehdessä, kokeillut musiikkiuraa Princen suojattina ja näytellyt lukuisissa elokuvissa. Roolisuorituksiin lukeutuvat työt elokuvissa Scary Movie, Date Movie ja Epic Movie. Tunnetuin roolityö on kuitenkin televisiosarjassa Baywatch.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Carmen Electra tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.