Joillakin ihmisillä on ilmeisesti tarve tuoksua erilaisilta ruoka-aineilta. Markkinoille on nimittäin lanseerattu esimerkiksi pizzan ja pekonin tuoksuisia hajuvesiä ja deodorantteja. Nyt vuorossa ovat juustonaksut.

Juustonaksujen haju on tunnetusti melko voimakas, ja nyt niitä valmistava Cheetos-merkki tarjoaa jokaiselle mahdollisuuden haista juustoiselta pikkusuolaiselta. Tämä on mahdollista yhtiön uuden cheddarin ja sitruunan tuoksuisen Cheeteau-hajuveden avulla.
Cheeteau-hajuvesi vaikuttaa ensin aprillipilalta, mutta kyseessä on kuitenkin mitä ilmeisimmin oikea tuote. Hajuvettä tarjoillaan juustonaksujen ystäville New Yorkissa ja Los Angelesissa rajoitetun ajan.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten kauneus tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.
.