StaraTV: Valovuosi-yhtye haastattelussa

StaraTV Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Tamperelainen Valovuosi-yhtye on ollut yksi kevään suurimmista kotimaisista yllättäjistä musiikin saralla. Yhtyeen esikoissingle Aurinkokuningatar julkaistiin 17. huhtikuuta ja se nousi välittömästi iTunesin ykköseksi. Stara tapasi yhtyeen Tampereella.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU
Valovuosi-yhtye, Kuva: Stara
Valovuosi-yhtye, Kuva: Stara

Haastattelussa Valovuosi-kolmikko, Outi, Kuuppa ja Samson. Bändin jäsenet kertoivat hieman siitä keitä ovat ja miten yhtye sai alunperin alkunsa. Aurinkokuningatar-singlestä ollaan kovaa vauhtia leipomassa vuoden 2015 kesähittiä, joten yhtyeen nimi kannattaa panna muistiin. Kappaleen virallinen musiikkivideo julkaistaan vasta 15. toukokuuta.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta StaraTV, Viihdeuutiset -osioistamme.