Turistipariskunta sai ikimuistoisen selfien – apinakin ihmeissään

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Kerroimme taannoin erikoisesta tekijänoikeutta koskevasta kiistasta, joka koski apinan itsestään ikuistamaa selfie-valokuvaa. Tuomioistuin päätti, että apina omisti valokuvan tekijänoikeudet, koska se itse ikuisti kuvan. Nyt pariskunta on saanut ikuistettua hieman samankaltaisen kuvan.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Brittipariskunta onnistui nimittäin saamaan apinan mukaan selfie-kuvaansa, jossa turistit olivat mukana taustalla. 22-vuotias George Benton ja hänen Chloe-tyttöystävänsä olivat lomamatkalla Balilla, jossa sijaitsevassa Sacred Monkey Forest Sanctuary -puistossa he kokeilivat selfie-tikkuaan hauskoin tuloksin.

– Emme voineet uskoa miten onnekkaita olimme, kun katsoimme valokuviamme. Apina katsoi suoraan kameraan. Palkitsimme apinan banaanilla, George Benton kertoi Splash Newsin mukaan.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.