Todellinen helle! Poliisi paistoi kananmunaa konepellillä

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Samaan aikaan kun Suomessa päästy nauttimaan jo hieman keväisemmistä säistä, on Australiaa koetellut todellinen helleaalto. Queenslandissa lämpötilat ovat nousseet yli 40 asteeseen.

Helleaallon kuumuus nousee hyvin esille Birdsvillen poliisien jakamalla videolla. Siinä yksi poliiseista on asettanut auton konepellille paistinpannun. Ajoneuvo on niin kuuma, että sen pannulla voi paistaa kananmunaa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Birdsvillessa on niin kuuma että virkailijamme pystyi paistaa kananmunaa Big Rediin pysäköidyn poliisiautonsa konepellillä!, Queenslandin poliisilaitos kirjoitti.

 

https://www.facebook.com/QueenslandPolice/videos/10155183818728254/

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.