Suomalaiset rakastuivat jo vuosia sitten Fazerin Sinisen piparkakkusuklaa-kausimakuun, jonka valmistus kuitenkin lopetettiin yllättäen kaksi vuotta sitten. Tuolloin Fazer kertoi päätöksen johtuneen normaalista valikoiman uudistamisesta. Nyt piparkakkusuklaa on kuitenkin tekemässä paluun.
Fazer kertoi suklaanystävien ilouutisesta tänään Facebook-sivuillaan julkaisemalla videon, jossa suosikkimaun paluu paljastettiin. Kaksi vuotta sitten Fazer aiheutti somekohun, kun se päätti lakkauttaa suosituksi nousseen makunsa. Tuoreimman käänteen myötä on kuitenkin paljastunut, että suosikkimaku tekee paluun.
Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten suklaa tai laajemmin tästä aihealueesta Ruoka, Viihdeuutiset -osioistamme.