Matkoilla voi törmätä tilanteisiin, joita kotimaassa ei tulisi todennäköisesti koskaan todistaneeksi. Eräs brittiläinen matkailija törmäsi Australiassa hulvattomaan ja taatusti odottamattomaan näkyyn.
Australianssa reppureissaamassa ollut Matt Trayner yllättyi vieraillessaan wc-tiloissa Finders Rangesin leirintäalueella. Vessassa oli kaksi kengurua syömässä wc-paperia hyvällä ruokahalulla. Mies kutsui ystävänsä todistamaan hämmentävää näkyä ja ikuisti sen myös videoksi.
– En odottanut joutuvani kamppailemaan vessakopeista kahden vessapaperia yömyöhään mussuttavan kengurun kanssa. Se oli epätodellinen ja erittäin hauska hetki, Trayner kuvaili Metro-lehden mukaan.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Australia, kenguru, turisti, wc tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.