1,1 miljoonan euron kultainen wc-pönttö – koristeltu 40 000 timantilla

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Miltä tuntuisi tehdä tarpeensa kultaisella ja timantein koristellulla wc-pöntöllä? Vaikka kokemus tuskin eroaa merkittävästi tavanomaisella pöntöllä asioimisesta, on tarpeeksi paksun lompakon omistavalla nyt mahdollisuus kokeilla sitä.

Coronet-jalokiviyhtiö esitteli taannoin Shanghaissa 1,1 miljoonan euron arvoista vessanpönttöä. Kultaisen pöntön luodinkestäväksi kuvailtu kansi ja istuinosa on koristeltu 40 000 timantilla.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Vessanpönttöä tutkitaan UPI-sivuston mukaan lähitulevaisuudessa Guinnessin ennätystenkirjan tuomarin toimesta. Tarkoituksena on selvittää, voisiko se olla virallisesti maailman suurimmalla timanttimäärällä koristeltu vessanpönttö.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.