Mies varasti tyttöystävänsä arvosormuksen – tarvitsi rahaa kihlasormukseen

Ohhoh! Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Rikolliset eivät tunnetusti edusta yhteiskunnan älykkäintä ihmisryhmää. Esittelemme nyt 29-vuotiaan Yhdysvaltojen Lousianassa asuvan Justin Popen, joka halusi kosia rakasta tyttöystäväänsä. Miehellä ei kuitenkaan ollut tarpeeksi rahaa kihlasormukseen.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

Pope päätti varastaa nelikymppisen tyttöystävänsä Samantha Futchin omistaman arvokkaan sormuksen. Hän vei sen panttilainaamoon. Sormuksen arvo oli 4500 dollaria. Hän osti rahoilla Futchille uuden sormuksen, jolla kihlasi naisen.

Rikos paljastui myöhemmin. Kun Pope yritti lunastaa sormusta takaisin, oli se jo sulatettu jalometalliksi. Pariskunta erosi, The Smoking Gun uutisoi.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Ohhoh!.