Sointu Borg kiidätettiin sairaalaan: ”En saanut happea”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Diili-voittajana koko kansan tietoisuuteen noussut Sointu Borg on nähty viime aikoina Tanssii tähtien kanssa -ohjelman kilpailijana. Nyt Borg on paljastanut sosiaalisessa mediassa joutuneensa keskellä yötä sairaalaan terveyshuolien vuoksi.

– Heräsin yöllä niin koviin kipuihin, että en saanut happea. Lähdettiin ambulanssilla sairaalaan. Niin paskaa, Borg kirjoitti Instagramin Tarinat-osiossa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Nyt toivotaan, että voidaan treenata ennen sunnuntaita normaalisti, Borg jatkoi.

Tv-tähdeyden lisäksi muun muassa yrittäjänä, kirjailijana ja puhujana tunnettu Borg ei kertonut julkaisussaan tarkemmin, minkälaisista kivuista oli kyse. Hänen on määrä tanssia The White Stripesin Seven Nation Army -kappaleen tahtiin ensi sunnuntain Tanssii tähtien kanssa -ohjelmassa. Borgin tähtiopettajana suosituissa ohjelmassa toimii Henri Tanner.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.