Näky kuin ilmestyskirjasta – valtava sudenkorentojen parvi täytti rannan

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja

Parvi sudenkorentoja yllätti rantapäivää viettäneet amerikkalaiset Misquamicut State Beachillä viikonloppuna Rhode Islandilla. Netissä parhaillaan viraalina kiertävä video näyttää, kuinka valtava määrä sudenkorentoja lentelee uimareiden ja auringonpalvojien keskuudessa.

Osa ihmisistä selkeästi pelkäsi lentäviä hyönteisiä. Nettitietojen mukaan on edelleen epäselvää, mikä sai sudenkorentojen parven rannalle useiden minuttien ajaksi. Hyönteiset katosivat yhtä nopeasti kuin tulivatkin. Moni on kuvaillut näkyä ilmestyskirjan luvuksi, jossa hyönteiset valtaavat maan.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

– Ensin oli rauhallista ja minuutin aikana näin enemmän sudenkorentoja kuin olen koskaan nähnyt elämäni aikana, Nicole Taylor kertoi WFSB-TV:lle.

– Se kesti yhteensä noin kolme minuuttia, ja sitten ne olivat poissa. Se oli hyvin outo kokemus.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.

.