Staran videopodcastissa tavataan 8 päivää ensi-iltaan -elokuvassa nähtävä Iina Kuustonen, joka tekee elokuvassa ensimmäisen suuremman elokuvaroolinsa. Aiemmin televisiosarjoista ja FC Venus -elokuvasta tuttu Iina kertoi kuulumisiaan ja esimerkiksi leffan tekemisestä.
Tulevaisuuden suunnitelmiaan Iina Kuustonen ei vielä uskaltanut paljastaa, mutta tulossa on hänen mukaansa mielenkiintoisia projekteja. 8 päivää ensi-iltaan -elokuvassa hänet nähdään mustasukkaisen pahiksen roolissa. Haastattelussa hän kertoo mikä oli leffan kuvausten jännittävin kohtaus.
Katso video tältä sivulta tai klikkaa ”Lataa tiedosto”. Voit tilata videot matkapuhelimeesi Nokia Video Center -sovelluksella. Klikkaamalla ”Tilaa iTunesiin” voit tilata videot suoraan tietokoneellesi ja iPod -soittimeesi. Videotarjontamme löytyy myös YouTube -sivustolta.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Iina Kuustonen tai laajemmin samasta aihealueesta StaraTV Viihde, Viihdeuutiset -osioistamme.