Turun onnettomuusbussi oli suosikkiyhtyeen!

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Tänään on uutisoitu laajasti Turussa tänä iltana puolin yhdeksän aikaan sattuneesta tasoristeysonnettomuudesta, jossa loukkaantui seitsemän ihmistä. Ilta-Sanomien mukaan junan alle jäivät erittäin suositun Giant Leap -yhtyeen keikkabussi ja sen peräkärry.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Useiden eri lähteiden mukaan pikkubussissa olleet seitsemän ihmistä loukkaantuivat lievästi, mutta heidät kuljetettiin varmuuden vuoksi sairaalaan.

Ilta-Sanomien mukaan yhtyeen bussi ja yhtyeen soittimia kuljettanut peräkärry olivat tulossa Viking Linen terminaalista, sillä yhtye esiintyi MS Isabellalla viikonloppuna. Peräkärry murskautui junan alle, ja sekä peräkärry että bussi raahautuivat junan mukana noin 30 metrin matkan.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.