Tamara Ecclestonen ökyauto tuhottiin: ”Asumme sairaassa yhteisössä!”

F1-moguli Bernie Ecclestonen vanhin tytär Tamara Ecclestone on ollut viime aikoina usein otsikoissa rohkeiden kuviensa merkeissä. Ökyrikas seurapiirijulkkis rakentaa parhaillaan 45 miljoonan punnan lukaaliinsa omaa koirakylpylää ja maanalaista yökerhoa.

------

Nyt povipommi on purkanut vihaansa Twitter-blogissaan. Neitokaisen luksusauto joutui nimittäin aiemmin tällä viikolla vandaalien kohteeksi, kun 27-vuotias kaunotar oli shoppailemassa Lontoossa. Naisella tiedetään olevan 250.000 euron arvoinen Ferrari-auto ja 160.000 euron arvoinen Bentley-auto. Hän ei ole kertonut julkisuudessa, kumpi luksusautoista joutui turmelluksi.

– Millaisessa sairaassa yhteisössä me oikein asumme? Emme voi parkkeerata edes autoa kadun varteen, koska joku kamala paskiainen vandalisoi sen, Tamara kirjoitti Twitter-blogissaan.

Tamara Ecclestone on upporikkaasta perheestä, sillä hänen formulamoguli-isänsä lisäksi myös hänen äitinsä on tehnyt menestyksekkään uran. Perijättären kroatialainen Slavica-äiti on takavuosien supermalli. Tummakutrinen Tamara on tehnyt kansainvälistä uraa muiden muassa televisiossa. Milanossa syntynyt kaunotar oli mukana selostamassa vuoden 2009 Formula 1 -kilpailuja Italian televisiossa.