Näyttävä seksimielenosoitus Lontoossa: ”Istu kasvoilleni”

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Suomessa homoseksuaalien oikeuksia puolustaneet järjestivät taannoin eduskuntatalon liepeillä mielenosoituksen tasa-arvoisen avioliittolain puolesta. Osataan sitä kuitenkin muuallakin kuin vain Suomessa. Britanniassa järjestettiin nimittäin eilen seksimielenosoitus.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Laki rajoittaa esimerkiksi nettipornon käyttöä. Laki kieltää esimerkiksi kaiken aikuisviihteen, johon liittyy kivun tuottamista esimerkiksi ruoskilla ja köysillä, virtsaaminen toisen päälle, yleinen nolaaminen ja jopa kiroileminen.

Mielenilmauksen tavoitteena oli vastustaa uutta seksialan lakia istumalla ihmisten kasvoilla, eli matkimalla suosittua seksiasentoa – tällä kertaa vaatteet päällä. Alan ammattilaiset halusivat vastustaa lakia kaikin mahdollisin keinoin.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.