Hämmentävä näky vaalipaikalla – karhuksi pukeutunut saapui äänestämään

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Venäjällä järjestetyt presidentinvaalit houkuttelivat äänestyspaikoille värikkään näköistä kansaa. Osa saapui nimittäin äänestämään jopa erilaisiin naamiaisasuihin pukeutuneena. Siperian Severobaykalskissa kuvatulla videolla vaalipaikalle ilmestyy karhuksi pukeutunut mies.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Saatuaan äänestyslapun hän jatkaa matkaansa vaalikoppiin, johon hänellä on tosin vaikeuksia mahtua pukunsa ansiosta.

Karhupukuun sonnustautunut mies ei ollut ainoa eläinteemaisesti pukeutunut äänestäjä. Venäjän valtion omistaman Spunik News -sivuston mukaan äänestypaikoilla nähtiin myös muun muassa pandaksi ja lumimieheksi pukeutuneet äänestäjät.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , , tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.