Labradorinnoutajalla koominen tapa – kulkee oviaukoista vain takaperin

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Monilla lemmikkieläimillä on niiden omistajien silmissä hämmentäviä ja koomisiakin tapoja. Joillekin koirille erityistä lähestymistapaa saattaa vaatia esimerkiksi ninkin arkipäiväiset asiat kuin ovet.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Labradorinnoutaja Max lukeutuu erikoisempaa sorttia oleviin koriin. Syystä tai toisesta se ei halua kulkea oviaukoista normaaliin tapaan. Sen sijaan Max kulkee oviaukkojen läpi aina takaperin kävellen.

Koiran omistaja on ikuistanut lemmikkinsä erikoisen tavan hauskaksi videokoosteeksi. Omistajan mukaan oviaukoista kulkeminen lienee traumaperäistä, sillä se alkoi sen jälkeen kun Maxin äitin kuoli.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.