Adelen odotetun albumin julkaisu siirtyy jälleen – syyttää koronaa

Brittiläisen laulaja-lauluntekijä Adelen julkaisutahtia ei voi kuvailla ainakaan liian tiheäksi. Fanit ovat saaneet odottaa uutta albumia pitkän tovin, sillä edellinen 25-levy julkaistiin jo vuonna 2015. Adele tarjosi alkuvuodesta ilouutisia faneilleen paljastettuaan ystävänsä häissä levyn ilmestyvän 4. syyskuuta.

---
---

Laulajan manageri Jonathan Dickins on kuitenkin joutunut torppaamaan toivon uuden musiikin julkaisusta Music Week -lehden haastattelussa. Hänen mukaansa levy ei ilmesty syyskuussa vaan sitten, kun se on valmis.

– Olemme kaikki samassa veneessä. Teet asioita ja sitten yhtäkkiä koko maailma pysähtyy. Levy julkaistaan kun se on valmis, emmekä voi lyödä sille päivämäärää lukkoon, Dickins paljasti.

Adelen 25-albumia on myyty maailmanlaajuisesti 22 miljoonaa kappaletta ja se voitti kaksi Grammy-palkintoa. Viime kuukausina Adele on kuitenkin ollut musiikkinsa sijaan uutisissa lähinnä painonpudotuksen vuoksi.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.