Mies vapautui poliisivankilasta – sekoili itsensä saman tien takaisin

Ohhoh! Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Parikymppinen mies pääsi tiistaiaamuna pois Lahden poliisiaseman poliisivankilasta. Hän oli mennyt poliisiaseman lupa-aulan viettämään aikaa. Vapaus ei alkanut kovinkaan auvoisissa merkeissä.

MAINOS
MAINOS PÄÄTTYY

– Hän oli mennyt naisten vessaan. Nuorukainen poistui vessasta ulos ja hän anasti ulkona pyörätelineestä sähköpotkulaudan, Hämeen poliisilaitokselta kerrotaan.

Mies oli sotkenut paikkoja vessatiloissa muun muassa piirtämällä seiniin ja anastamalla käsidesiautomaatin. Nuori mies pääsi takasin poliisivankilaan. Hän on epäiltynä varkaudesta ja lisäksi hänen epäillään syyllistyneen vahingontekoon.

Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Ohhoh!.