Britney Spearsin muistelmakirja Nainen minussa on noussut odotetusti jättimenestykseksi. Kirjaa myytiin pelkästään Yhdysvalloissa 1,1 miljoonaa kappaletta ensimmäisen viikon aikana. Luku kattaa ennakkotilaukset, painetun version, e-kirjan ja äänikirjan.
Luonnollisesti menestyskirjan pohjalta halutaan tehdä myös elokuva tai tv-sarja. Deadline-sivuston mukaan tuotantoyhtiöt ovat jo käyneet tarjouskilpailua kirjan oikeuksista. Britney Spearsin edesottamuksista on jo tehty kaksikin dokumenttielokuvaa.
Nainen minussa -kirjassa Britney Spears kertoo tarinansa omin sanoin. Poptähti teki kirjassa lukuisia runsaasti huomiota saaneita, ennenkuulumattomia paljastuksia. Kirja ilmestyi sekä Yhdysvalloissa että Suomessa 24. lokakuuta.
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten Britney Spears tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.