Marika Fingerroos varasti huomion Malediiveillä

Viihdeuutiset
Toimittaja:

Marika Fingerroos on tehnyt pitkällä urallaan monenlaista. Nyt hän on varastanut näyttävästi huomion lomakohteessa Malediiveillä, jonka paratiisisaarille hän vietti aurinkolomaansa.

Takavuosien kohujulkkis on työskennellyt glamour-mallina, poseerannut lehtien sivuilla ja aikoinaan myös levyttänyt popmusiikkia Salarakkaat-yhtyeen toisena osapuolen. Nyt hän on ottanut pienen irtioton ja lähtenyt kaukomaille keräämään voimia tulevaan kesään.

Nykyisin Marika on edelleen suosittu sometähti, joka esittelee omaa arkeaan suurelle joukolle seuraajia.

Fingerroos lomaili upeissa paratiisimaisemissa Malediiveillä, josta hän on julkaissut tietenkin myös näyttävää materiaalia verkkoon suurin seuraajajoukkonsa iloksi.

Tällä kertaa Marika muistelee luksuslomaansa kuvalla, jossa hänet nähdään seisomassa uima-altaassa lähes ikimuistettavalla tavalla. Tämä otos on taatusti hänen seuraajiensa mieleen. Katso alkuperäinen julkaisu tästä.

Marika Fingerroos, nykyinen Marika Tupila, pyörittää nykyisin lähinnä aikuiseen makuun tarkoitettuja tuotteita myyvää Sain.fi-verkkokauppaa. Marika nousi aikoinaan julkisuuteen salasuhteellaan kyläkauppias Vesa Keskiseen, ja monien yllätykseksi on siitä saakka pysynyt lehtien palstoilla.

Kohujulkkis levytti vuoden 2005 kesällä Salarakkaat-nimellä albumillisen discopoppia. Duon toinen osapuoli oli salarakas-kollega Martina Aitolehti. Marika on nähty viime vuosina sosiaalisen median lisäksi myös televisiossa realitysarjoissa. Martina Aitolehti sen sijaan on ryhtynyt tekemään uraa kestävyysurheilijana.

Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.