Haastattelussa Kari Hietalahti

Viihde
Kirjoittaja: , toimittaja

Staran NettiTV:ssä on haastattelussa kotimaisen Rööperi-elokuvan tähti Kari ”Hissu” Hietalahti. Mustalais-Karin roolia elokuvassa näyttelevä tähti kertoo leffan tekemisestä ja omasta suhteestaan Rööperiin.

Rööperissä, eli Helsingin Punavuoressa, 20 vuotta itsekin asunut Kari Hietalahti kertoo myös elokuvan lyhentämisestä, eli siitä kun leikkauspöydällä elokuvan lopullisesta versiosta jätetään kohtauksia pois. Tämä on kaksiosaisen haastattelun ensimmäinen osa.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Katso video tältä sivulta tai klikkaa ”Lataa tiedosto”. Voit tilata videot matkapuhelimeesi Nokia Video Center -sovelluksella. Klikkaamalla ”Tilaa iTunesiin” voit tilata videot suoraan tietokoneellesi ja iPod -soittimeesi. Videotarjontamme löytyy myös YouTube -sivustolta.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihde -osioistamme.

.