Uutuuslaite katkaisee WC-paperin automaattisesti

Viihdeuutiset Kirjoittaja: , toimittaja Ilmoita virheestä, Tietoa meistä
Toimitusperiaatteet

Vessapaperirulla on jo sellaisenaan käytännöllinen keskintö, mutta eräs amerikkalismies halusi tehdä paperin säännöstelystä vielä helpompaa. Tuloksena syntyi hämmentävä Toiler Paper Machine, eli vessapaperikone.

MAINOS ALKAA
MAINOS LOPPUU

Keksintöä esitellään Youtuben Useless Duck Company -kanavan tuoreella videolla. Laite säännöstelee automaattisesti sopivan määrän paperia, minkä jälkeen se katkaistaan moottorisahalla.

Keksintö saattaa vähentää ajankäyttöä tarpeita hoitaessa, mutta järin käytännölliseltä se ei vaikuta. Ainakin laitteen käyttäjän kannattaa varoa sormiaan, sillä moottorisaha saa jo seinälle aikaan melko ikävää jälkeä.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten , tai laajemmin aihealueesta Viihdeuutiset.