Etelä-Amerikassa pelatussa jalkapallo-ottelussa nähtiin taannoin hämmentävä ja koominen tilanne. Argentiinalainen pelaajalegenda teki maalin koskematta edes palloa.
Cipolletti-joukkueen riveissä pelaava Pablo Parra nähtiin juoksemassa kentällä hänelle syötetyn pallon perässä. Hetken aikaa näytti siltä, kuin hän olisi valmistautunut potkaisemaan sen maaliin. Maalivahti ainakin vaikutti olettavan näin.
Parra kuitenkin loikkasikin jalkapallon ylitse. Yllättävä peliliike hämmensi vastapuolen maalivahtia niin paljon, että hänen keskittymisensä herpaantui. Pallo pääsi näin ollen vierimään suoraan maaliin.
¿El mejor amague de la historia? El mejor amague de la historia. pic.twitter.com/lUsV5SRjUo
— DEPORTV (@canaldeportv) April 11, 2019
Voit lukea Starassa myös lisää tähän kyseiseen artikkeliin liittyvistä aiheista, kuten jalkapallo, urheilu tai laajemmin aihealueesta Urheilu.