Räppäri Kanye West ei voi hyvin. Mies on sekoillut julkisesti jo monta kuukautta, ollut vähällä erota vaimostaan Kim Kardashianista ja viimeisimpänä hän on virtsannut Grammy-palkintojensa päälle.
Kanye Westin kaveri, entinen NBA-pelaaja Rick Fox, on kertonut Twitterissä, että hänen ystävänsä Kanye West on saanut 12 tunnin porttikiellon Twitteriin. West on riehunut Twitterissä ja uhonnut suuria levy-yhtiötä vastaan. Hän on julkaissut myös levysopimuksiin salassapidettävää materiaalia näyttökuvina tilillään.
Lisäksi Kanye West on julkaissut talouslehti Forbesin sisältöpäällikkö Randall Lanen puhelinnumeron Twitterissä. Räppäri kertoi hiljattain olleensa sairaalassa, koska hän oli käyttänyt liikaa älypuhelinta. Miehen käteen tuikattiin kortisonia, joten twiittailu jatkui hoidon jälkeen entiseen malliin.
My friend @kanyewest wants you all to know that he was kicked off of @Twitter for 12 hours
Lue myös Kim Kardashianin ja Kanye Westin 12-vuotias tytär esitteli kasvotatuointinsa ja lävistyksensä— Rick Fox (@RickFox) September 17, 2020
Voit lukea lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Kanye West tai laajemmin samasta aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.