Veronica Verho myönsi valehdelleensa – iso muutos paljastui

Viihdeuutiset
Kirjoittaja: , toimittaja

Veronica Verho on suomalainen media-ammattilainen. Hänet tunnetaan radio- ja televisiojuontajana sekä tietysti somevaikuttajana.

Nyt nainen on vaihtanut urallaan suuntaa, mutta ei kuitenkaan niin radikaalisti, kuin moni voisi ensialkuun ajatella.

MAINOS (ARTIKKELI JATKUU ALLA)
- -

Verho kertoo valehdelleensa viime vuoden lopulla enemmän kuin koskaan aiemmin. Syynä oli hänen työhönsä liittyvä salaisuus.

Ulkomaanmatkalta juuri kotiin palannut Verho paljasti somessa, että joutui sopimussyistä salaamaan tulevia työkuvioitaan enemmän kuin koskaan aiemmin.

Verho oli kertonut tekevänsä Radio Novan iltajuontoja viime vuoden loppuun asti. Sen sijaan hän ei voinut kertoa kenellekään, mitä sen jälkeen tapahtuisi.

Kun ihmiset alkoivat kysellä jatkosta ja tulevista suunnitelmista, niin Verho joutui kiertelemään ja kaartelemaan sanomisissaan.

Nyt tilanne on muuttunut. Hän siirtyy tekemään Radio Novan iltapäivälähetystä, mikä avaa hänen mukaansa aivan uuden sivun elämässä.

– Mä hyppään tekemään Radio Novan iltapäivää, ja mun elämässä aukeaa AIIIIIVAN uus sivu. Jotenkin aivan superjännittävää, mutta toisaalta sellainen fiilis, että näinhän tän varmaan piti mennä, koska radion tekeminen on mun suuri, suuri intohimo somen ja tv:n lisäksi, Verho kirjoittaa sosiaaliseen mediaan.

Hän poseeraa kuvassa yhdessä Esko Eerikäisen kanssa. Aiemmin Eerikäisen parina toiminut Suvi Hartlin puolestaan siirtyy kanavan aamujuontoihin.

Verho kuvailee uutta rooliaan superjännittäväksi, mutta samalla luontevaksi askeleeksi. Lähetykset alkavat helmikuussa.

– Ja yksin mun ei tarvii olla, koska mun parina toimii konkareista konkarein, Esko Eerikäinen.

Voit halutessasi lukea Starassa myös lisää juuri tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten tai laajemmin tästä aihealueesta Viihdeuutiset -osioistamme.