Big Brother -talosta sunnuntaina pudonnut Suvi kertoi ohjelman verkkovierailullaan olevansa harmissaan putoamisesta. Hän olisi halunnut selviytyä viimeiselle viikolle saakka, mutta toisin kävi. Omaksi voittajasuosikiksi Suvi nimesi Saulin.
– Sauli on mun voittajasuosikki. Toivon Kadinkin olevan finaalissa :) Saulissa on eniten voittaja-ainesta, Suvi kirjoitti.
Suvi kertoi myös, että BB-urakan huonoin kokemus oli diktaattoriviikko, jolloin asukkaat myös joutuivat syömään huonointa ruokaa, kuten purkkipinaattikeittoa. Parhaat kokemukset neitokainen sai Ganes-elokuvaillasta ja viimeisestä viikkotehtävästä.
Voit lisätä Staran Googlen ensisijaiseksi lähteeksi klikkaamalla tästä ja ruksittamalla laatikon. Voit myös lukea lisää tähän artikkeliin liittyvistä teemoista ja aiheista, kuten Big Brother tai laajemmin samasta aihealueesta Big Brother -osioistamme.